Webmaster

Google’da hızlı index alma yöntemleri

Google'da hızlı index alma yöntemleri

Sitenize / blogunuza özenle hazırlayıp eklediğiniz içeriklerden, haberlerden hemen organik ziyaretçi almaya başlayabilmek ve olası içerik hırsızlıklarından sitenizin olumsuz etkilenmemesi için hızlı index alma hayati önem taşır. Arama motorlarının sitenizi hızlı indexlemesi için belli başlı yöntemler şöyle;

1.Sitenize bir içerik eklediğinizde linkini hemen sosyal medya hesaplarınızda paylaşın. Sitenizin altyapısı wordpress ise bunu otomatik olarak yapabilecek bir eklenti kullanmanız zamanda tasarruf etmeniz için faydalı olabilir.

2.Sitenize içerik ekleme aralıklarının sık ve düzenli olmasının indexlenme hızınıza ciddi bir katkısı vardır. örneğin kişisel blogunuza pazartesi ve cuma günleri 20:00-21:00 saatleri arasında makale eklemek, haber sitenize her gün her saat haber eklemek gibi.

3.WordPress kullanıyorsanız Yoast Seo ya da All in one Seo gibi eklentiler kullanarak otomatik şekilde sitemap oluşturabilir. Arama motorlarının, sitenize yeni eklenen sayfalarınızdan hızlı bir şekilde haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

4.Aşırıya kaçmamak koşulu ile yeni yazılarınıza ait linkleri bir ya da iki imleme sitesinde ( scoop.it ya da stumbleupon.com gibi ) de paylaşabilirsiniz.

Hızlı index alma konusundaki deneyim ve bilgilerinizi yorum bölümünden yazarak paylaşabilirsiniz.

1 Comment

  1. Güzel bir yazı, imleme sitelerini aktif olarak kullanmak son derece faydalı oluyor.Ayrıca google gibi getir de hızlı indexleme için son derece faydalı.Birde şuan google mobile test aracı var.Google mobile destek veren siteleri öncelik vermek için böyle bir ücretsiz servis yaptı buradan onay olan siteleri otomatik olarak dizinde imleme yaptığını düşünüyorum.

Leave a Reply

Theme by Anders Norén