Bloglama

Takip ettiğim bloglar ve akılda kalanlar

takip ettiğim bloglar

Bu yazımda sizlere takip ettiğim bloglarla ilgili bir liste sunmak istedim ama standart bir formatta olmasına gönlüm razı gelmedi. Düşündüm ki ben bu blogları takip ediyorsam bende bıraktıkları bir iz, sorsanız bu blogger ne anlatıyor blogunda bir cümle ile söylemem gerekir! Yoksa bu bloglar takip ettiklerim değil ziyaret ettiklerim olmaz mıydı?!? 🙂

Bu fikirle bende her blog isminin yanına o blogger yeni bir web projesi/site yapsa nasıl olurdu?” diye düşüncemi yazdığım bu listeyi sizlere sunuyorum. Bakalım ne tepkiler gelecek…

wpmavi.com ( Burak Oran ) – “Yeni bir site açsa altyapısı kesin wordpress olurdu ve site kesinlikle çok hızlı açılırdı! E-ticaret sitesi açsa; alışverişin her aşamasında ne yapmanız gerektiğini en ince ayrıntıya kadar ekran görüntüleri ile anlatılırdı … kesin : ) “

Burak Oran, wordpress konusundaki (ciddi) uzman kişilerden ve yorumumdan anlayacağınız üzere bu uzmanlığını detaylı bir şekilde bizlerin kullanımı, faydalanması için blogunda sunuyor. Ziyaret edip bu kaynaktan faydalanmanızı tavsiye ederim.

**

hizliadam.comBünyamin Kapıcıoğlu ) – “Yeni bir site açsa kesinlikle bu bir e-ticaret sitesi olur bence. Bu e-ticaret sitesi zannımca ciddi cirolara ulaşır, sepet ortalaması minumum iki ürün olur!”

Bünyamin Kapıcıoğlu’nun kendine has güzel bir anlatımı var. Özellikle satış işini seviyorsanız bu blog tam size göre. Feyz alınacak pek çok şey, değerli bilgi ve deneyimler bu blogda.

**

medyaistasyonu.blogspot.com ( Engin Gürşen ) – “Yeni bir site açsa bir haber sitesi olur dersem çok kolayına kaçmış olurum. açacağı site; sektörel /niş bir konuda olur  kesinlikle…. Özelleşmiş konuya sahip bu site özenle hazırlanmış kolay eskimeyen, modası geçmeyen içeriklerle her daim ziyaretçi alan bir site olur.”

Engin Gürşen, blogunda özellikle haber siteleri ve  blog yazarlığı konusunda ne nasıl yapılır, doğrular-yanlışlar neler, hangi noktalara dikkat etmeli? gibi konularda aklınıza gelebilecek pek çok sorunun cevabını yazılarıyla bizlere veriyor. İnternette bir yayınınız varsa ya da blog/haber sitesi açmak istiyorsanız mutlaka takip edin.

**

ayhankaraman.com ( Ayhan Karaman ) – “Yeni bir site açsa (konusu farketmeksizin) kesinlikle çok kaliteli ve doğal backlinkleri olan, alexa değeri çok iyi, sağlam temellere oturmuş bir site olurdu.”

Ayhan Karaman, seo blogunda özellikle backlink elde etme konusunda bizlere faydalı bilgiler veriyor. Bu sadece basit anlamda listeler vermekle yetinmek yerine işin mantığına iniyor. Blogun tümünü okuduğunuzda bunu anlayacaksınız. O yüzden çok detaya girmiyorum. Mutlaka ziyaret ve takip edilmeli.

**

timurdemir.com.tr ( Timur Demir ) – “Yeni bir site açsa; içerik, seo,  sosyal medyada tanıtım, marka yaratma/bilinirlik açısında çok dengeli ve önde bir çalışma olurdu.”

1991 doğumlu bu genç arkadaşımız, en bilinen kişisel blog yazarlarından biri. Elbetteki bu bilinirlik belirli nedenlere dayanıyor. Bloglar ve bloggerlık hakkında çok kapsamlı bilgi birikime sahip olan Timur Demir’in aynı zamanda blogkocu.com adlı bir blogu daha var. Her iki blogunu da takip etmenizi öneririm.

**

Takip ettiğim bloglar listemi şimdilik 5+1 blogda bırakıyorum. İlerleyen zamanda daha fazlasını da paylaşmak düşüncesindeyim. Bakalım takip ettiğim blogların yazarları bu yazıyı fark edecek ve yorum yazacaklar mı? ne düşünecekler? Onları takip eden ve bu yazıyı okuyan ziyaretçiler “aaa evet gerçekten öyle…” mi diyecekler? … bakalım ne olacak : )

 

6 Comments

 1. Erdem Bey merhaba.
  Bu listede bana da yer verdiğiniz için teşekkür ederim.

 2. Bu liste çok işime yaradı gerçekten teşekkür ederim.

 3. Listede olmak mutlu etti. Teşekkür ederim, güzel bir çalışma olmuş.

 4. Erdem Bey merhaba,

  Listede bloguma yer verdiğiniz için teşekkür ederim. Faydalı bir çalışma olmuş.

 5. Erdem Bey,

  İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler. Benim blogumun yer alması çok sevindirici 🙂

  Saygılar.

 6. Evet, bildiğim ve takip ettiğim bloglar.: )

  Bir gün döngüsel’in de listelerde yer almasını diler, teşekkür ederim.: )

Leave a Reply

Theme by Anders Norén